Mutfak Dolap Tadilatında Bilinmesi Gerekenler

Aşağıda mutfak dolap tadilatında bilinmesi gerekenler ve gerekli bilgiler ele alınmıştır.

Tadilat söz konusu olduğunda konu ne olursa olsun çalıştığınız ustanın kalifikasyonundan emin olmak gerekir. Bugüne kadar bu tür bir işle hiç uğraşmayanların başlarının ağrıması çok büyük olasılıktır. Aşağıda mutfak dolap tadilatında bilinmesi gerekenler ve gerekli bilgiler ele alınmıştır.

Tadilattan Önce Proje ve Malzeme Seçimi

Tadilattan önce proje ve malzeme seçimine özen göstermek gerekir. Tadilatın ilerleyen aşamalarında değişikliklerin söz konusu olmaması ve uzun süreli kullanım sağlanabilmesi için kaliteli malzeme seçimi yapmak doğru tercih olacaktır. Renk tercihi, renk skalasından değil, özellikle kullanılan malzemenin bizzat kendisinden görülerek yapılmalıdır.

Tadilatı gerçekleştirecek olan ustanın yerinde keşif yaptığından, ekstra tadilatların (beton, fayans kırma) gerekip gerekmeyeceğinden, elektrik tesisatı, su ve doğal gaz borularının dikkate alındığından ve tadilattan sonraki dolap kullanım alanının istenildiği düzeyde olacağından emin olunmalıdır.

Mutfak Dolapları ve Çekmece Kullanımı

Mutfak dolapları ve çekmece kullanımı da düşünülmesi gereken konulardan biridir. Çekmeceler dolaplara kıyasla daha kullanışlıdırlar. Bu sebeple çekmecelerin kullanım alanları göz önünde bulundurulmalı ve gerekli alan ve fonksiyonellik ayarlanmalıdır. Dolapların hangi amaçla ve ne kadar sık kullanılacağı belirlenirse bu tür bir ayarlama yapmak daha kolay olacaktır.

Çekmecelerin alçaklığı ve dolapların yüksekliği belirlenirken, kullanacak olan kişilerin boyları göz önüne alınmalıdır. Ayrıca dolap kapaklarının açılış yönleri de bu minvalde değerlendirilmelidir. Yukarı doğru açılan katlanan kapaklar kısa ve orta boylu kişiler için sorun yaratabilir.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-1