MDF Mutfak Dolapları Temizliği

Mdf mutfak dolapları temizliği, diğer malzemelerden yapılan mutfak dolaplarına göre daha çok özen ister.

Mdf mutfak dolapları temizliği, diğer malzemelerden yapılan mutfak dolaplarına göre daha çok özen ister. Mdfden üretilen mutfak dolaplarını uzun aralıklarla temizlemek çok iyi olamaz; çünkü bu arada geçen sürede yemek parçacığı, yağ ve kir dolabın üzerinde inatçı lekelere dönüşebilirler.

Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Mdf mutfak dolapları temizlenirken kullanılacak ürünlere çok dikkat edilmelidir. Kullanılacak ürün mutfak dolabına ve sağlığa zarar vermeyen türden olmalıdır. Dolaplarınızı silmek için kullanacağınız ürünlerin etiketlerine bakın ve uygun olup olmadığını kontrol edin.

  • Sabun, yağ çözücü ve suyu küçük bir kovada karıştırın. Kullanmadığınız bir diş fırçasını bu karışıma batırarak dolaplardaki ve menteşelerdeki lekeleri fırçalayın.
  • Beyaz sirke ve bulaşık deterjanını eşit miktarda suyla karıştırın, yaptığınız bu karışımla dolapları silin.
  • Dolapların kenarlarını ve içini tekrardan siliniz. Mutfak dolaplarını silme işlemini belirli aralıklarla yapın.

Mutfak Dolabı Silmenin Püf Noktası

  • Dolapları silme işlemini bitirdikten sonra mutlaka kuru bir bezle kurulayarak dolapların üzerindeki nemi alınız. Böylece dolaplarınızın üzerinde hem kuruyunca iz kalmayacaktır hem de dolaplarınız da şişme olmayacaktır.
  • Dolaplarınızı silmeye başlamadan önce kullanacağınız deterjanı mutlaka dolabın görünmeyen bir bölümünde test etmelisiniz ki böylece kullanacağınız deterjanın dolabınıza zarar verip vermeyeceğini test etmiş olursunuz.
  • Mutfak dolaplarınızı temizlerken sirkenin kokusundan hoşlanmayabilirsiniz ama sirke temizlediğiniz bölgenin dezenfekte olmasına büyük oranda katkı sağlar ayrıca kuruduktan sonra sirkenin kokusu da kalmayacaktır.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-1