Tasarım Mutfak Dolapları

Mutfak dolaplarda tasarım ileri ilk olarak 2000’li yılların başında başladı. Hem renk hem de dizayn anlamında çok çeşitli tasarım mutfak dolapları kısa sürede...

Mutfak dolaplarda tasarım ileri ilk olarak 2000’li yılların başında başladı. hem renk hem de dizayn anlamında çok çeşitli tasarım mutfak dolapları kısa sürede yoğun ilgi ile karşılaştı. En önde gelen mutfak markalarının İngiliz stili ve rengârenk yarattığı mutfak dolapları uzun yıllar ev modasında yerini koruyacak gibi. Özellikle sosyal medyada beğeni yankısı uyandıran pembe ve kırmızı mutfak dolapları her gün onlarca çeşidi ile yine pazara sunuluyor.

Tasarımda Renklerin Yeri

Tasarım mutfak dolaplarında oyma işçiliği kadar renkler de çok önemli. Hatta tasarımda renklerin yeri çoğu zaman modelden önce geliyor. Özellikle siyah ve kırmızı mutfak dolap modellerinde kullanılan renk yoğunlukları, masa, duvar kâğıdı ya da farklı aksesuarlar ile dengeleniyor. Elbette bu noktada kullanılan fayans ve mermerlerin de yeri önemli. Ayrıca ada mutfak modellerinin hayatımıza girmesi ile bu renklere olan ilgi fazlasıyla artmış durumda. Bu renklerin yanı sıra sarı, mor, turuncu gibi marjinal mutfak dolaplarının ortaya çıkması yine tasarım mutfakların getirdiği yeniliklerden.

Mutfak Dolabı Kulplarında Yenilik

Tasarım denildiğinde yalnızca renkler değişmedi. Mutfak modellerinde büyük bir ayrıntı olan kulplarda da değişiklikler yapıldı. Özellikle mutfak dolabını fazlasıyla ortaya çıkaran gizli kulp modelleri çok sevildi. Mutfak dolabı kulplarında yenilik elbette beraberinde yine farklı tarz ve renkleri de getirdi. Gizli kulplarda en sık kahve ve krem tonları görünüyor.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-1