Akrilik Kapakların Temizlenmesi

Bu alanlardan bir tanesi de akrilik kapaklarıdır ve akrilik kapakların temizlenmesi aşaması çok önemlidir.

Evlerde temizlik çok önemlidir. Her alanın temizlenmesinde ayrı yöntemler kullanılır. Bu alanlardan bir tanesi de akrilik kapaklarıdır ve akrilik kapakların temizlenmesi aşaması çok önemlidir. Bu kapakları temizleyen kişiler oldukça titiz davranmalı ve bir takım yolları izlemelidir.

Akrilik Kapakları Nasıl Temizlenmeli

Akrilik dolap kapakları evlerde temizlenmesi en zor olan eşyalardır. Bu dolap kapakları temizlenirken ilk olarak dolabın içindeki malzemeler tamamen boşaltılmalıdır. Daha sonra temizlik işine başlanılmadan önce kişiler ellerine eldiven takmaları gerekir. Çünkü akrilik dolaplarda çok kolay bir şekilde parmak izi kalıyor. Parmak izinin kaldığı kapaklar temiz sayılmaz. Ardından bir kova içinde ılık su ile bulaşık deterjanı karıştırılır ve köpürük haline getirilir. Daha sonra mikro fiber bez hazırlanan ılık sulu deterjana batırılır ve dolapların içleri silinir. Dolaplarda oluşmuş olan lekelerin üstlerine doğru bulaşık süngeri ile daireler çizilir ve lekeler çıkarılır. Bu işlemden sonra ıslak bezle silinen dolapların ve akrilik kapakların üstlerinden kuru bez ile geçilir.

Akrilik Dolapların Dış Yüzeylerinin Temizlenmesi

Akrilik kapaklar temizlendikten sonra sıra dolabın dış yüzünün temizlenmesine gelir. Bu aşamada seyreltilmiş bir cam temizleyici tercih edilir. Sprey 20 cm uzaklıktan dolabın kapak ve dış kısmına püskürtülür. Ardından dairesel çizgiler çizilerek kapakların üstlerindeki lekeler çıkarılır ve mikro fiber bez ile kapakların ve diğer dış yüzeyler kuru bez ile silinerek temizleme işlemi bitirilir.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-1