Mutfak Dekorasyonunda Yaratıcı Modeller

Mutfağınız için yeni bir dekorasyon yapmayı planlıyorsanız, mutfak dekorasyonunda yaratıcı modeller için...

Mutfak her ev için önemli bir alandır uygulanacak dekorasyon fikirleri ile mutfağınızı evin en eğlenceli veya huzur verici yeri haline getirebilirsiniz. Mutfağınız için yeni bir dekorasyon yapmayı planlıyorsanız, mutfak dekorasyonunda yaratıcı modeller için ilk akla gelen husus mekânda kullanılacak objeler olmalıdır.

Tablo ve Fotoğraflardan Yararlanın

Mutfaklar sadece yemek yapılan alanlar olarak düşünülmemelidir. Mutfak dekorasyonunda kullanılacak renkli, hareketli, üç boyutlu tablolarla mutfağınıza canlılık katabileceğiniz gibi renkli meyve resimleri ile de mutfağınıza canlılık katabilirsiniz. Bunun yanı sıra aile üyelerinin içinde bulunduğu mutlu anları yansıtan fotoğraflar kullanarak ta mutfağınızı aile üyelerinin bulunmaktan keyif aldığı bir mekân haline getirebilirsiniz.

Aydınlatma ve Renk Uyumu

Mutfak dekorasyonunda en önemli hususlardan biri aydınlatma olmalıdır. Evin farklı bölümleri için farklı aydınlatma tercihleri geçerli olabilir ancak mutfak mutlaka aydınlık olmalıdır. Yeterli aydınlık sağlandığında hem mutfakta çalışmak kolaylaşacak hem de sıcak bir ortam havası sağlanacaktır. Özellikle tezgâh bölümünün yeterli şekilde aydınlatılmasına özen gösterilmelidir. Mutfak aydınlatması seçilirken sarı renk tercih edilmeli ve ışık belli bölgelerden yansıtılmalıdır böylece ortamda sıcaklık ve samimiyet algısı oluşur. Mutfakta kullanılacak renkler için ise beyaz ağırlıklı bir renk kombinasyonu veya pastel renkler tercih edilmelidir. Bu tarzla renklendirilen bir mutfakta ailenizle birlikte keyifli akşam yemekleri yiyebileceğiniz gibi arkadaşlarınızı veya misafirlerinizi de keyifle ağırlayabileceğiniz, hoş bir mekâna sahip olursunuz.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-2