Mutfak Dekorasyonunda Renkli Tasarımlar

Bayanlar için bir evin kalbi şüphesiz mutfaklardır. Bu nedenle işlevsel olarak kullanım kolaylığı yanı sıra mutfak dekorasyonunda renkli tasarımlar bir o kadar önemlidir.

Bayanlar için bir evin kalbi şüphesiz mutfaklardır. Bu nedenle işlevsel olarak kullanım kolaylığı yanı sıra mutfak dekorasyonunda renkli tasarımlar bir o kadar önemlidir. Mutfak tasarımında dikkate alınması gereken bazı önemli detaylar vardır. Örneğin beyaz eşyaların doğru planlanması, evyenin yeri ve depolama alanlarıdır.

Mutfak Tasarımında Seçilecek Malzemeler

Evin boya rengi gibi mutfaklar sık sık değiştirilen bir alan olmadığı için tasarım yapılırken bütün bunlar göz önünde bulundurulmalı. Mutfak tasarımında seçilecek malzemeler dayanıklı, temizliği kolay yapılabilen ve öncelikli olarak kullanımı kolay olan malzemeler tercih edilmelidir. Göze hoş hitap eden bir dekor seçmek de çok önemlidir. Mutfak tezgahlarında son trend model ve malzemeler arasına olan çimstone, granit, mermer ve son zamanlarda çok tercih edilen ahşap gibi pek çok seçenekler mevcuttur. Dolap kapaklarında ise tercihiniz mutfak stili ile uyum sağlayan bir görünümde olmalıdır. Örneğin mat kapaklar genellikle country mutfaklarda çok hoş bir görünüm verirken modern tarz mutfaklar da parlak kapaklar daha şık bir görünüm kazanıyor. Cam paneller dolaplarda ayrı bir zengin görünüm veriyor.

Mutfak Stili

Evlerde en çok zaman geçirilen alanlardan olan mutfak stili kendinizi burada nasıl hissetmek istediğiniz ile doğru orantılı olmalıdır. Örneğin bazı bayanlar mutfağa girdiklerinde kendilerini neşeli ve mutlu hissetmek isterken bazı bayanlar şık bir görünüm ile kendilerini mutlu hissedebilirler. Çünkü renk kullanılan alana enerji verir. Bu nedenle sevdiğiniz renkler ile aksesuar seçimi yapılırken, siyah beyaz renk seçimi daha ağır, şık ve modern bir hava verir.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-1