Lake Mutfak Dolapları

Lake, ham maddesi mdf olan ve astarlama yöntemi lake ile yapılan cilalama yöntemidir. Lake mutfak dolapları aslında dolap kapakları modelidir.

Lake, ham maddesi mdf olan ve astarlama yöntemi lake ile yapılan cilalama yöntemidir. Lake mutfak dolapları aslında dolap kapakları modelidir. Mat ve parlak olarak üretimi yapılabiliyor. Ancak son zamanlarda parlak lakeler daha çok modern mutfak tasarımlarında tercih edilir durumda olmasının sebebi, mutfaklara daha şık ve zengin bir hava vermesidir.

Lake Mutfak Dolap Kullanımı

Özellikle parlak olan lake mutfak dolap kullanımı açısından hassasiyet ister, çünkü çizilebilir bir malzemedir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması için kapakların mutlaka nemli bezle yapılması önerilir. İki kat polyester astar atıldıktan sonra zımpara işleminin ardından selülozik boya yapıldığı için sararmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Aşırı derecede güneş ışığına maruz kalmadığı sürece sararma yapmaz. Lake dolaplar fiyat olarak diğer modellere göre biraz daha pahalı gibi gelse de aslında ömürleri uzun olduğu için aslında daha ekonomiktir. Zamanla istenirse renk değişimi de yapılabilen bu modeller yıllarca kullanılabilir.

Lake Mutfak Dolap Renkleri

İstenildiği zaman renk değişimi sağlanabildiği için oldukça avantajlı ekonomik olan lake mutfak dolap renkleri bol seçeneklere sahiptir. Genellikle parlak ve beyaz olan modeller tercih edilmesinin nedeni daha şık ve yüksek kaliteli bir görünüme sahip olmasından kaynaklanmasındandır. Uygulanacak olan mutfağın küçük, büyük, normal yada Amerikan mutfak tarzı olması önemli değildir. Lake mutfak dolapları kullanılacak tüm alanlara uyum sağlayabilen bir modeldir. Uzun vadede düşünüldüğüne oldukça avantajlı, doğru bir kullanım sağlandığında kesinlikle sararma yapmayan, renk çeşidi oldukça fazla olan ve kolay temizlenmesi sayesinde bayanların son zamanlarda en çok tercih ettiği mutfak dolap modelidir.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-3