2019 Modern Mutfak Tasarımları

Bu yazımızda özellikle de kadınların daha yoğun kullandığı 2019 modern mutfak tasarımları hakkında bilgi vereceğiz.

Mutfağın dekorasyonu ve şıklığı, hemen hemen her kadının istediği bir özelliktir. Kadınlar, özellikle hayatlarının büyük çoğunluğunda kullandığı bu alanları kendilerine göre düzenlemek ister. Kimileri sade bir şekilde dekore ederken kimileri de oldukça canlı bir şekilde dekore eder. Bu yazımızda özellikle de kadınların daha yoğun kullandığı 2019 modern mutfak tasarımları hakkında bilgi vereceğiz.

Dekorasyon Alanları

Hemen hemen her sene değişen tasarımlar 2019’da da devam etmektedir. Bunlar; dolapların düzeni ve rengi, perdelerin modeli, kullanılan mobilya çeşitleri ve özellikle renkleri, duvar boyası ve zemin gibi alanlarda kendini gösterir. Tüm bu alanlarda yapılacak mobilya ve renk seçimine göre, yaratacağınız atmosfer de farklılık gösterir.

Zemin Dekoru

Mutfağın atmosferine en etki eden faktörlerden biri renk seçimi, diğeri ise zemin modelidir. Genelde tüm zeminde fayans kullanımı daha yaygındır. Fakat eğer, yalıtım konusunda bir sıkıntı yoksa parke ya da daha farklı bir döşeme de kullanılabilir. Modern bir atmosfer yakalamak için, özellikle zeminde bej ya da krem rengi ve tonları ya da daha mat olan pastel tonlarda kullanılabilir. Tezgâh üstü ve ocak arkasında kullanılacak döşemeler de siyah ve tonları olursa başarılı bir tasarım oluşturulabilir. Geri kalan dolap ve duvar gibi alanlarda da altın yaldız, mavi, bordo ve koyu ton kullanımları gayet modern bir etki yaratır.

Mobilya ve Perdeler

2019’un tam bir dolap ve vitrin sezonu olacağı kesindir. Bu nedenle bol bol vitrin model ve tasarımlarını görmeniz mümkündür. Eğer mutfağınızda modern bir hava yaratmak istiyorsanız, kesinlikle parlak olmak kaydıyla gri, siyah, kahverengi ya da altın yaldız ve tonlarını kullanmanız tavsiye edilir.

Bir diğer önemli unsur da perdelerdir. Eğer küçük bir mutfağınız varsa açık renkler kullanarak geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Ama büyükse, çok daha fazla renk seçeneğiniz mevcuttur. Özellikle koyu tonlara sahip bir mutfağınız varsa en iyi perde modeli stor perdelerdir. Bunun için içerisinin görünmeyeceği, ince ve çiçek işlemeli ya da geometrik motif işlemeli sade stor perdeler kullanabilirsiniz.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-3