Lake Kapak Mı? Membran Kapak Mı?

MDF ana malzemeden üretilmiş olan malzemeye lake kapak boyasının kullanılması ile oluşturulmuştur.

MDF ana malzemeden üretilmiş olan malzemeye lake kapak boyasının kullanılması ile oluşturulmuştur. Parlak, mat olarak yüzey kullanımına sahip olan lake malzemelerin zengin renk alternatifiyle kullanılması tercih sebepleri arasında bulunuyor. Dayanıklı bir yapıya sahip olan lake kapaklar; buhar, nem ve temizlenebilir yapıya sahiptir.

Lake Kapak Nedir?

Lake kapakların sağlam yapısı uzun yıllardır devam eden bir kullanıma sahiptir. En fazla tercih edilen beyaz lake kapaklar mutfak dolabı dışında birçok mobilyada tercih edilmektedir. Mat ya da parlak bir görünümde kullanılarak estetik görünüme sahip olan mutfaklar yaşam kalitenizi yükseltiyor. Kolaylıkla temizlenen yapısıyla ofis, yemek odası, salon grubu ve banyo dolabı kullanımında tercih edilmektedir. Neme dayanıklı olması mutfak ve banyo kullanımını artıran bir durumdur.

Membran Kapak Nedir?

Membran kapak; PVC folyo yüzey malzemesi kullanılan farklı desenlere ve renklere sahip olan bir malzemedir. Mat, ahşap, parlak olarak kullanılan, maliyet olarak düşük bir malzemedir. Leke tutmaz özelliğe sahiptir, bu nedenle kısa sürede temizlik sağlanır. Membran kapaklarda soyulma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Mutfakta yoğun bulunan buhar ve ısıya daha az dayanıklıdır. Membran çeşitliliğe sahip malzemeye sahip olup, mutfak dolaplarında şık ve daha ekonomik bir bütçe sağlar.

Lake Kapak İle Membran Kapak Arasındaki Fark Nedir?

Lake kapaklarda kullanılan birçok renk ve özellik country ve vintage modasına uyumuyla da dikkat çekiyor. Birçok eskitme modasında mat lake tercih edilir. Farklı renklerde tasarlanarak mutfağınıza tarz katar. Lake kapak ile membran kapak arasında öncelikle bütçe olarak farklar bulunur. Dayanıklı ve kaliteli yapısıyla lake kapak fiyatları, membran kapak fiyatlarından daha yüksektir. Kalite farkı olarak hissedilen bu özellik dışında teknik anlamda da lake malzeme daha üstündür. Lake malzemede soyulma gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Membranda ise zamanla PVC malzemede soyulma meydana gelir ki, bu istenmeyen durumdur.

Lake ve membran arasındaki en önemli 3 fark;

  • Lake suya dayanıklı, membran az dayanıklıdır.
  • Lake güneş ışınlarından solmaz, membran solma yapabilir.
  • Lake dayanıklıdır, membran daha az dayanıklıdır.

Bu özellikleriyle lake malzeme mutfak mobilyasında da en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. 2021 modern tasarımlarda kullanılan lake malzeme, eski dönem mutfak tasarımlarında da mat görünümüyle etkili bir sonuç almanızı sağlıyor. Membran çeşitleri ile beğeni toplayan ürünler arasındadır.

En İyi Mutfak Dolabı Malzemesi Nedir?

Mutfak dolabında en iyi seçimi yapmak için fiyatına bakmak yanlış bir tercihtir. Hiçbir zaman fiyatın kaliteyi belirleyici bir etkiye sahip olmadığını bilmelisiniz. Bazen sunta malzemeden yapılmış olan ürünler marka nedeniyle MDF malzemeden daha pahalıya da satılabilir. Ürün için öncelikle malzeme niteliğini bilmeniz önemlidir. Lake ve akrilik malzemeden üretilmiş olan mutfak dolabının ana maddesi MDF'dir. MDF kendi başına en dayanıklı malzemeye sahip eşyalar arasında yer alır.

Mutfak Dolabı Malzemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Mutfak dolabı malzemesinde önemli olan başlıca unsur, mutfak büyüklüğünüz ve zemin yapınızdır. Küçük mutfaklarda tercih edeceğiniz malzeme akrilik ya da lake gibi parlak ve açık renk malzeme olabilir. Zeminin açık renkte kullanılması alanı genişletir, dilediğiniz renkleri mutfak dolaplarınıza uygulayabilirsiniz. Mutfak dolaplarında kullandığınız birçok malzeme, dokusu gereği dayanıklı değildir. Sunta, membran ya da high gloss gibi malzemeler genellikle her koşulda dayanıklılık göstermez ancak ekonomiktir.

Mutfak dolaplarınızı seçerken 2021 trendlerini ve renklerini gözden geçirmelisiniz. Öncelikle modern, klasik, vintage ya da country tasarımına uygun bir seçim yapmalısınız. Mutfak dolabında tercih ettiğiniz birçok model için bütünlük oluşturmanız, obje ve mutfak malzemeleriyle uyumu öncelikli olmalıdır. En kaliteli malzemeden üretilmiş yeni model mutfak dolaplarını inceleyerek hayalinizdeki mutfağa ulaşabilirsiniz. Mutfak dolabı siparişi vermeden önce mutfağınızda olan eğimin doğru hesaplanması önemlidir.

Mutfak tipinizi belirleyerek en uygun dolapları kullanabilirsiniz. MDF malzemeden üretilen mutfak dolabınızı uzun yıllar kullanırsınız. MDF'nin en büyük avantajı sıkıldığınızda mobilya onarım firmaları tarafından dilediğiniz renge ya da tarza dönüştürebilmenizdir. Yeni modelleri tasarım listelerinden inceleyerek mutfağınıza en çok yakışacak rengi belirleyin. Renk ve malzeme tercihinin zeminle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Şimdi en yeni mutfak dolaplarına sahip olmanın tam zamanı.

İçerik Yanı Reklam-2