Ahşap Mutfak Dolaplarının Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Bu sebep ile ahşap mutfak dolapların temizliği nasıl olmalıdır? Gibi ev hanımları araştırmalar yapılmaktadır.

Günümüzde, artık birçok mutfaklarda ahşap dolaplar tercih edilir duruma gelmiştir. Özellikle mutfak dolapları zamanla birçok, sebepten kaynaklı, nem, yağ gibi kirletici etkenler nedeni ile temizlenmek durumundadır. Ahşap yapısı gereği yanlış yapılan temizlik yöntemleri nedeni ile zamanla aşınmaya, temizlikte kullanılan araç gereçler nedeni ile şişmeye ve zamanla çürümeye neden olmaktadır. Bu sebep ile ahşap mutfak dolapların temizliği nasıl olmalıdır? Gibi ev hanımları araştırmalar yapılmaktadır.

Ahşap Mutfak Dolaplarının Temizliğinde Neler Kullanılmalıdır?

Kullanılacak olan madde ahşap üzerinde kötü sonuçlar doğuracağından mutlaka hangi maddenin, ahşap mutfak dolaplarının temizliğinde neler kullanılmalıdır hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Temizlik aşamasında, yağ çözücü ile suyu karıştırarak yâda bulaşık deterjanı ve sirke yardımıyla dolaplarınızın temizliğini, ahşap zarar görmeden gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken diğer husus, yüzeyi temizlerken kullanılacak olan bez yâda fırçanın sert olmaması gerekir, sert olan cisim ahşabınızın çizilerek boyalarının deforme olmasına sebep olabilir.

Ahşap Mutfak Dolaplarının Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik aşamasında, kullanılan yağ çözücüsü sayesinde bir diş fırçası türevi yumuşak cisimle menteşelerdeki yağlar ve yüzeydeki yağlar bu şekilde lekelerden arındırılmalıdır. Bulaşık deterjanı yâda sirkeyi suyla karıştırdıktan sonra, yumuşak bez yardımı ile tüm yüzeyi silmelisiniz. Dolapların içi, kapaklar bu şekilde temizlenmelidir. Bu işlemlerden sonra, mutlaka kuru bir bez yardımı ile silinen bölgelerde kalabilecek nemli yerlerde kuru bez ile iyice silinmelidir. Kalan nemli bölgeler zamanla çürümeye başlayabilir.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-2