2022 Ahşap Mutfak Dolapları Modelleri

Mutfak her evin en hareketli olan bölümüdür. Mutfakta kullanılan tasarım ve renkler mutfağın ve evin aurasını belirler.

Mutfak her evin en hareketli olan bölümüdür. Mutfakta kullanılan tasarım ve renkler mutfağın ve evin aurasını belirler. Mutfak dekorasyonları her kişiye göre farklı olabildiği gibi her yılda farklı tasarımlar satışa sunulmaktadır. Özellikle bu sene 2019 ahşap mutfak dolapları modelleri oldukça trend ve en çok tercih edilen modeldir. Mutfak tasarımında retro tarz ve ahşap kullanımını tüm firmalarda yeni trend olarak görebilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu Neden Önemlidir

Mutfak eskiden sadece yemek yapılan bir alandı. Ama günümüzde farklı mutfak konseptleri ile yemek yapılan alan ve oturulan, sohbet edilen bir alan olmuştur. Mutfak dekorasyonu yapan firmalar bunu bildiklerinden dolayı mutfak tasarımlarına çeşitlilik sağlamışlardır.

Mutfakta Ahşap Detayların Önemi

Mutfakta ahşap malzeme ve ekipman kullanmak eskiye dönüş olarak retro bir hava yaratan bir durumdur. Ahşabın doğal hali ve canlı renkler ile renklendirilmesi ile mutfak daha çekici ve şık bir görünüme kavuşturulabilir. Mutfak dolapları, masa, sandalye gibi bazı eşyalar eskitme ahşaptan yapılır. Aynı zamanda beyaz eşyaların kapakları üzerine eskitme ahşap görüntü mutfağa ayrı bir hava katar. Ahşap mutfaklar genellikle tasarım olarak yapılır. Hazır ve modern mutfaklarda ahşap kullanımı daha azdır. Ahşap mutfak ve detayları istiyorsanız renk ve tasarımına karar vererek yaptırabilirsiniz. Dolap renklerine zıt masa ve sandalye tercih etmek daha güzel bir görüntüye neden olur. Artık raylı mutfak dolapları çok tercih edilmiyor. Mutfak dolaplarında eskiye dönüş olduğu için içi görünen ve terek tarzı mutfak dolapları daha trend oldu.

Renk Seçimi

Ahşap ve retro bir mutfak tarzı benimsediyseniz mutfağa küçük dokunuşlar şart. Ahşap mutfağa sıcak renkler dediğimiz bakır ve zencefil ile küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak mutfak aksesuarlarını bakır veya zencefil tonunda seçebilirsiniz. Ahşap mutfaklarda derin mavi bu senenin favori rengi. Mutfak dolaplarının eskitme ve derin mavi olması ve kapak kuplarının sıcak bir renk seçilmesi mutfağa daha sıcak bir görüntü katmaktadır. Derin mavi ve krem renginin kombinasyonunu kullanabilir ve mutfak aksesuarlarında zencefil veya bakır tonunu tercih edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Kemal HORZUM

    Özellikle açık mutfaklı evlerde mutfak ile uyumlu kombin olabilecek yemek odası takımları çok tercih ediliyor

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-2