2022 Country Mutfak Modelleri

Mutfaklarda country tarz bu yıl trend oldu, 2022 yılında ise daha hızlı bir yükseliş göstereceğe benziyor. Rahat görünümlü olması, sade ve rustik yansımaları ile zamansız bir duruş sergiliyor.

Mutfaklarda country tarz bu yıl trend oldu, 2022 yılında ise daha hızlı bir yükseliş göstereceğe benziyor. Rahat görünümlü olması, sade ve rustik yansımaları ile zamansız bir duruş sergiliyor. Ev sahipleri de bu özelliklerinden dolayı country tarzdan vazgeçemiyorlar. 2022 country mutfak modelleri her ne kadar yeni stil olmasa da yepyeni modeller ile karşımıza çıkıyor. Bu tarz mutfaklarda yapılan tasarımlar sizleri büyüleyecek, harika renkler ve modeller ile evlerinizde mutfaklarınız country yapmak için can atacaksınız.

Country Mutfak Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Country tarzda mutfak seçerken genelde kişiler beyaz rengi odak renk olarak tercih ediyorlar. Beyaz renk ortamı daha geniş ve ferah gösterdiği için tercih ediliyor. Fakat mutfağınızda gerçekten bir stil belirlemek istiyorsanız ve country yaratmak istiyorsanız parlak renklere de yer vermelisiniz. Dolap, raf, duvar, ocak gibi alanlarda parlak renklerin olmasına özen göstermelisiniz. Kullanacağınız renkler doğadan gelen pastel ve doğal renkler olmalıdır. 2022 mutfaklarında parlak ve cesur renkler kullanılmıştır, gri ve haki yeşil renk tonları göze çarpan renkler arasındadır. Mutfağınızda desenlere yer verirseniz tarzı yakalamanız daha kolay olur. Ekose masa örtüsü, çiçek, çizgili, hayvan figürlü, detaylar kullanabilirsiniz. Mutfağın çeşitli yerlerine koyacağınız mutfak havluları, kupalar, fırın eldivenleri, rustik desenli objeler mutfağınızı country tarzına yaklaştıracaktır.

Antik Detaylar iyi Olur

Country tarz mutfağınızda modern görünümden uzaklaşmak istiyorsanız çeşitli antika detaylar kullanabilirsiniz. Geleneksel bir görüntü ve yaşanmışlık katmak için antika masa ve sandalye, antika avizeler, ferforje figürler, eski aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Mutfağınızda kullanacağınız cihazlarınızı geleneksel tasarımlardan seçin. Mutfağın daha otantik görünmesi ve tarzı yansıtması için ocak, fırın, buzdolabı gibi cihazlarınızı eski görünümlü olanlardan seçin.

Stil Karışıklığı Yapın

Country tarzda her şey çok mükemmel görünmek zorunda değil, karışık stil uygulandığında daha etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Mesela; yemek masasında birbirinden farklı sandalyeler, mutfak dolaplarında farklı kulplar, uyumsuz objeler, mobilyalar, eskiciden alınmış eşyalar kullanabilirsiniz. Country tarz uygulamak isteyen ev sahipleri mutfaklarında çay havlusundan, eldivene, kupadan, tabağa her şeyi sergilemeyi isterler, böylece yaşanmışlık hissi vermek isterler.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam-2